‘De Wereld van Alexander Klöpping’ is een driedelige serie over het epicentrum der technologie. De reis begint op vrijdag 26 april in de Westergasfabriek en vanuit daar wordt de kijker meegenomen naar Silicon Valley.
Het bezoek aan Silicon Valley voelde voor Klöpping als ET’s terugkeer naar het moederschip. "Ik kan me goed voorstellen waarom dat gebied voor veel nerds voelt als thuiskomen." De hoogtepunten van zijn reis vond hij de ontmoetingen met zijn overzeese collega’s van WhatsApp en Google.
Geklooi
Collega Matthijs van Nieuwkerk speelt ook een rol in het programma. De voorgaande colleges met professor Robbert Dijkgraaf hadden een andere opzet. Klöpping: "Het percentage in mijn leven dat geklooi is, ten opzichte van ervaring, is onwaarschijnlijk. Ik kan niet eens in zijn schaduw staan!" De colleges van Klöpping zullen dan ook meer gaan over de ontwikkelingen en toekomst van de technische snufjes en gadgets.
Wereld helpen
"Ik maak me zorgen dat we naar een wereld gaan waarin alles wat je doet wordt vastgelegd." Maar de nieuwe media-expert geeft ook toe: "Dat kleine groepje programmeurs in Silicon Valley laat zich vooral leiden door de gedachte dat ze de wereld helpen. Armoede? Dat lossen we toch op met computers!"
‘DWDD University presenteert: De Wereld van Klöpping’ is te zien op vrijdag 26 april, 3 en 10 mei om 20.25 uur op Nederland 3.