ETOP Innovation Award 2009 voor 3M

Jan Kamminga, voorzitter van de Vereniging FME-CWM, heeft op maandag 28 september de ETOP Innovation Award Juryprijs uitgereikt aan 3M voor de inzending No Polish Connector. Hans Segers, voorzitter van de Fedet, reikte de Publieksprijs uit aan Philips Lighting voor de inzending Master LED.

De uitreiking vond plaats tijdens het World of Wonders Elektrotechniek Diner, een groots opgezet netwerkevent na afloop van de eerste beursdag van de vakbeurs Elektrotechniek, waar circa 260 gasten en hun relaties konden genieten van diverse optredens. Net als tijdens de vakbeurs Elektrotechniek was het thema van de avond Innovatie & Relatie. Het aantal inzendingen voor de ETOP Awards was dit jaar 34: meer dan ooit tevoren. 

  

Duurzaamheid

Volgens Kamminga zal na de huidige economische crisis blijken dat nieuwe spelers als India en China sterk zijn opgekomen. Als Europa én als Nederland zullen we hier volgens Kamminga een antwoord op moeten weten te vinden. We zullen volgens hem sneller, beter en slimmer moeten gaan werken. Tijdens zijn inleiding maakte Kamminga zich verder hard voor een meer duurzame maatschappij: "Aangezien grondstoffen heel duur zullen worden en energieprijzen onder druk komen te staan door een grotere vraag uit opkomende landen als India en China, zullen we ons de komende periode meer en meer moeten richten op alternatieve energieën en vooral duurzaamheid. Hier ligt een grote uitdaging voor de elektrotechnische sector."

  

Juryprijs

De vakjury heeft de producten beoordeeld op basis van de criteria: technische functionaliteit; economisch rendement; ergonomie en vormgeving; duurzaamheid; originaliteit en de wijze van presentatie van de inzending. Dat laatste verdient volgens Kamminga nog wel de nodige extra aandacht in deze branche. De inzendingen die naar het oordeel van de jury hebben voldaan aan de gestelde criteria kregen de status ‘Innovator’ toegekend. Uit deze 26 Innovators heeft de jury vervolgens elf inzendingen genomineerd voor de ETOP Innovation Award 2009.
De jury is van mening dat de glasvezelconnector No Polish Connector van 3M Nederland de uitrol van glasvezeltoepassing naar Fiber to the Home en Fiber to the Desk met haar slimme design gaat vergemakkelijken. Ook verwacht de jury dat van de No Polish Connector een sterk drempelverlagende werking uitgaat. Voor installateurs wordt het op deze wijze aantrekkelijker om met glasvezel aan de slag te gaan, wat een snellere uitrol van deze techniek mogelijk kan maken. "De impact van deze noviteit is groot voor de hele sector. De No Polish Connector werkt namelijk sterk tijd-, kosten- en milieubesparend en maakt volgens de jury een grote kans ‘de nieuwe standaard’ te worden", aldus Jan Kamminga.

  

Publieksprijs

Bezoekers die zich vooraf via de website van de beurs registreerden, konden hun stem uitbrengen voor de ETOP Innovation Award Publieksprijs. Hans Segers: "De beoordeling van de Publieksprijs ligt bij de gebruiker, die zich terecht afvraagt of hij het kan gebruiken, of het slimmer is of wellicht beter. Ruim 2500 mensen maakten gebruik van deze gelegenheid,"