MKB Nederland trekt in bij VNO-NCW

MKB-Nederland trekt deze week in bij VNO-NCW in de Malietoren in Den Haag. De vorming van een gezamenlijk beleidsbureau zal leiden tot “één krachtig lobbygeluid. Als we alles uit één hand kunnen doen en niet meer tegen elkaar kunnen worden uitgespeeld, zijn we er eigenlijk al”, zegt Niek Jan van Kesteren, directeur van VNO-NCW en het beleidsbureau, in Het Financieele Dagblad.

Volgens MKB-Nederland-directeur Noud van Rooij heeft de samenwerking beide partijen "geen windeieren gelegd". Zo was de gemeenschappelijk lobby voor uitstel van de BTW-verhoging krachtiger dan afzonderlijke acties zouden zijn. Van een algehele fusie zal het echter nooit komen, stelt Van Kesteren. Het voorbestaan van twee ‘merken’ biedt meer mogelijkheden om aan bod te komen in het lobbyverkeer en om eigen accenten te leggen.

De samenwerking zal op termijn leiden tot contributieverlaging voor de leden. Maar eerst moet het hoofdkantoor van MKB-Nederland in Delft worden verkocht of verhuurd, en moeten de kosten van de reorganisatie zijn terugverdiend.