De Europese Commissie heeft aan twee programma’s die de TU Delft samen met buitenlandse partners gaat verzorgen, het Erasmus Mundus label toegekend. ‘Erasmus Mundus’ is een kwaliteitslabel dat wordt toegekend aan een beperkt aantal Europese universitaire programma’s. Het betreft het programma Computer Simulation for Science Engineering (COSSE) onder de masteropleiding Applied Mathematics van de faculteit EWI en het ‘Joint Doctorate’ programma Sustainable Energy Technologies and Strategies van de faculteit TBM.
Elk Erasmus Mundus programma wordt door een consortium van Europese universiteiten verzorgd. De geselecteerde deelnemers studeren tijdens de cursus aan tenminste twee instellingen uit het consortium. Ze ontvangen na afronding dan ook een zogenoemde Double Degree.
Zeven
De twee nieuwe programma’s worden vanaf het collegejaar 2010-2011 gegeven. Er zijn nu zeven Delftse Erasmus Mundus programma’s. Eerder waren namelijk al Optics in Science and Technology, Coastal and Marine Engineering & Management, Economics and Management of Network Industries, Nanoscience and Nanotechnology en Minerals and Environmental Programme erkend.
Joint Doctorate
Het masterprogramma Computer Simulation for Science Engineering (COSSE) wordt samen met KTH Stockholm, TU Berlijn en de Friedrich Alexander Universiteit van Erlangen-Nurnberg uitgevoerd.
Sustainable Energy Technologies and Strategies is een samenwerking met Universidad Pontificia Comillas (Madrid), KTH Stockholm, de Florence School of Regulation, de Universiteit van Paris Sud en Johns Hopkins University (VS). Dit programma is een van de 13 nieuwe ‘Joint Doctorates’, een initiatief binnen het Erasmus Mundus Programma dat zich richt op het niveau van promovendi.
Johns Hopkins
Het programma Erasmus Mundus bestaat sinds 2004. Vanaf het collegejaar 2010-2011 zullen er 116 programma’s op masterniveau worden aangeboden en 13 Joint Doctorates. Het Erasmus Mundus programma is vooral bedoeld om het Europese hoger onderwijs aantrekkelijker te maken voor studenten van buiten de EU. Consortia kunnen bij de Europese Commissie studiebeurzen aanvragen voor niet-EU-studenten.
Voor het eerst konden ook instellingen van buiten de EU lid worden van een consortium. Een voorbeeld daarvan is aanwezigheid van Johns Hopkins University in het Joint Doctorate Sustainable Energy Technologies and Strategies.