41 miljoen euro hightech duurzame technologie in Duitsland

 

Imtech heeft in Duitsland voor 41 miljoen euro aan opdrachten voor duurzame technologische oplossingen verworven. René van der Bruggen, CEO van Imtech: ‘De hightech orders vormen het bewijs dat Imtech zijn toch al sterke positie op de Duitse markt voor energieoplossingen en technologische duurzaamheid verder weet uit te bouwen.’

Op de energieproductielocatie van Dow Chemical in Stade, nabij Hamburg, in Duitsland realiseren Dow Deutschland Anlagengesellschaft en EnBW gemeenschappelijk een nieuwe energiecentrale. Doelstelling van de centrale is een verbrandingsefficiency tot circa 60% te bereiken. Dit is veel hoger dan de maximaal 46% die in moderne kolengestookte centrales wordt bereikt. Om deze ambitieuze doelstellingen te realiseren worden innovatieve oplossingen gehanteerd. Het gebruik van traditionele steenkool wordt hierbij teruggebracht en het aandeel van aardgas verhoogd. Daarnaast wordt bij de verbranding vrijkomende waterstof optimaal ingezet als duurzame extra energiebron. Hightech energietechnologie maakt dit mogelijk. Imtech is verantwoordelijk voor de complete waterdampkringloop en verzorgt onder andere de ingenieuze verwarming van het voedingswatersysteem en de dampreductie en -verdeling, inclusief alle verbindende technische oplossingen. Het gaat om een compleet totaal technisch pakket van basis- en detailengineering tot levering, montage, inbedrijfstelling en testen van de systemen.

Duurzame technologie en monumentale botanische tuin
In een 41.000 m² groot nieuw te realiseren kantoorgebouw voor Victoria Versicherungen in Düsseldorf verzorgt Imtech alle technische oplossingen, zoals de innovatieve lucht- en klimaattechnologie, elektrotechniek, datavoorziening en brandbeveiliging. Deze technische infrastructuur wordt zodanig op elkaar afgestemd dat een extreem energie-efficiënt gebouw ontstaat. Daarnaast zorgen vier ontwikkelde en modulair ingebouwde gecombineerde warmtekrachtinstallaties (energieopwekking door een combinatie van warmte en elektriciteit in een geïntegreerd proces met een totaal warmtevermogen van bijna 3.900 KW) in combinatie met een energie-efficiënte aansluiting op de gemeentelijke energiecentrale voor een uitzonderlijk hoge energieprestatie. Door gebruikmaking van speciale op waterstof gebaseerde koudetechnologie wordt het waterverbruik tot een minimum teruggebracht. Dit hightech waterstofkoelsysteem van Imtech zorgt er tevens voor dat de koeling van het in het gebouw aanwezige rekencentrum grotendeels energieneutraal plaatsvindt. Het gebouw zal ruimte bieden aan ruim 900 medewerkers van Victoria Versicherungen en wordt in 2010 opgeleverd.

Imtech verzorgt ook de duurzame technologie bij de renovatie van het ‘Gesellschaftshaus’ in de monumentale Palmengarten in Frankfurt. Dit is het historische 9.500 m² grote hoofdgebouw van de rond 1870 opgerichte botanische tuin waarin op een grondgebied van totaal 29 hectare een unieke verzameling van tropische en subtropische planten wordt tentoongesteld. De Palmengarten is de grootste botanische tuin in Duitsland. Imtech verzorgt ook hier alle technische oplossingen en weet deze zodanig te integreren dat een duurzaam en energie-efficiënt gebouw ontstaat. De technologische renovatie wordt in 2010 afgerond.