Softwareleverancier Cadmes, met vestigingen in Nederland en België, is de eerste en tot op dit moment de enige SolidWorks-reseller in Europa die alle SolidWorks-certificaten heeft bemachtigd. Deze zijn per 13 september vereist. Cadmes mag zich hierdoor zowel CTSP als CASP noemen.
SolidWorks heeft een uitgebreide en zeer strenge procedure als het om de selectie van resellers gaat. Vanaf 13 september jl. zijn er globaal gezien twee verschillende certificeringprogramma’s van SolidWorks van kracht:
– Certified Training and Support Provider (CTSP)
– Certified Advanced Services Provider (CASP).
De eerste (CTSP) is gericht op het waarborgen van de kwaliteit van opleiding en ondersteuning die aan SolidWorks-klanten wordt geboden. Op het moment dat daarop uitmuntend wordt gescoord is het pas mogelijk het tweede traject (CASP) in te gaan, waarbij engineers vooral worden getraind in het implementeren van bedrijfsbrede oplossingen en diensten. Cadmes is tot dusver de enige SolidWorks reseller in Europa die gecertificeerd is onder beide programma’s en zich dus zowel CTSP als CASP mag noemen en bovendien voor CTSP alle certificeringen heeft.
CTSP
Een CTSP wordt beoordeeld op uitmuntendheid in training en support, beschikbare voorzieningen, technische expertise, productkennis en geografische beschikbaarheid. Om dit te waarborgen heeft SolidWorks een certifceringsprogramma voor medewerkers op gebied van training en support. Medewerkers behoren in dienst te zijn van de reseller en worden beoordeeld op professionaliteit, productkennis en expertise in het opleiden en ondersteunen van gebruikers.
CASP
Een Advanced Services Provider wordt naast productkennis (CTSP status is een voorwaarde) ook beoordeeld op de kennis en ervaring in het opstellen en uitvoeren van een implementatieproject. Door middel van een audit stelt SolidWorks vast of de werkwijze van de Provider voldoet aan de eisen. De provider dient dit aan te tonen met minimaal 5 referenties waar succesvol een PDM-oplossing is geïmplementeerd.