IMEC benoemt personeelsdirecteur Hubert De Neve

MEC heeft een nieuwe Vice President Human Resources. Hubert De Neve, een bekende naam in HR-land, zal een belangrijke rol spelen in het personeelsbeleid van IMEC bij de recent aangekondigde reorganisatie.

Het onafhankelijke onderzoekscentrum voor nano-elektronica en nanotechnologie IMEC heeft vanaf vandaag officieel een nieuwe Vice President Human Resources. Hubert De Neve, een gevestigde waarde in HR-land, zal een belangrijke rol spelen in het personeelsbeleid van IMEC bij de recent aangekondigde reorganisatie.

Een nominatie voor Human Resources Manager van het jaar 2001, eenmaal winnaar van de Belgische eHRM award, tweemaal van de Belgische HRM Development Award en eenmaal van de Europese HRM Award for excellence: Hubert De Neve heeft een doorgewinterde carrière opgebouwd in de wereld van Human Resources. Hij was van september ad interim en deeltijds actief op IMEC en zal zijn functie als personeelsdirecteur nu voltijds opnemen.

De 55-jarige Lubbekenaar is doctor in de Pedagogische Wetenschappen en volgde onder meer opleidingen aan de K.U.Leuven en de University of Southern California (Los Angeles). Na een aanzienlijke academische carrière ging hij aan de slag bij Janssen Pharmaceutica: eerst als Training Manager, later als Director Organisatie-ontwikkeling. Zes jaar later stapte hij over naar Unisys, waar hij de rol van HR Business Partner opnam voor België-Luxemburg en later voor Zuid-Europa. Daar verdiende hij zijn sporen in het domein van e-HRM en Human Capital Solutions.

Bij Belgacom ontwikkelde en implementeerde Hubert De Neve de e-HRM-strategie die in 2002 werd bekroond met de begeerde e-HRM Award. Om de afdeling Opleiding & Ontwikkeling beter te doen aansluiten met de bedrijfsdoelstellingen richtte De Neve vervolgens de Belgacom Corporate University op. Met zijn hervorming van de HRM-afdeling won hij in 2004 de HRM Development Award. Sinds januari 2005 was Hubert De Neve partner bij Deloitte Consulting, waar hij aan het hoofd stond van het Human Capital team.

Gilbert Declerck, CEO van IMEC: "In 2007 start een belangrijke herschikking binnen de wetenschappelijke divisies van IMEC. Die moet toelaten om de uiteenlopende disciplines die al jaren op IMEC aanwezig zijn optimaal met elkaar te laten samenwerken. Het spreekt voor zich dat een doordacht personeelsbeleid daarbij een cruciale rol speelt. Het advies van Hubert De Neve is al van bij de eerste plannen zeer waardevol geweest. We zijn dan ook overtuigd dat we met hem de ideale persoon in huis hebben gehaald om dit project mee tot een goed einde te brengen."