Power Storage Europe meldt drie nieuwe series gelbatterijen met een capaciteit van respectievelijk 33, 40 en 60 Ah bij 12 volt. De pbq VRLA-batterijen (Valve Regulated Lead Acid) combineren een compacte uitvoering met een lange levensduur.
De volledig gesloten behuizing van de batterij voorkomt verliezen en daarmee het ontstaan van corrosieve gassen. Door het gelvormige elektrolyt treedt minder verdamping op dan bij nattecel batterijen en is de batterij beter bestand tegen temperatuurverschillen. Over een temperatuurbereik van -15 °C tot + 40 °C is een hoge capaciteit gegarandeerd.
Deze gelbatterijen zijn ontwikkeld voor diepcyclische ontladingen en hebben een geringere zelfontlading, waardoor de batterijen verder kunnen worden leeggetrokken dan standaard loodbatterijen en de nuttige capaciteit hoger ligt. De gelvormige uitvoering zorgt er bovendien voor dat er geen laagvorming van het elektrolyt kan optreden, waardoor egalisatielading overbodig is.
Toepassingen van de gelbatterijen zijn windgeneratoren, rolstoelen, golfkarretjes en andere batterij-aangedreven voertuigen, waterpompen, telecomapparatuur en zonne-energie-systemen.


