Automatiseerders kunnen zich niet meer uitsluitend met instrumentatie en IT bezighouden, maar moeten zich ook gaan verdiepen in procestechnologie.
De FHI-branche Industriële Automatisering kondigde in de aanloop naar Het Instrument ‘nieuwe paradigma’s’ aan. Kort gezegd wordt daarmee bedoeld dat automatiseerders zich niet meer uitsluitend met instrumentatie en IT bezig kunnen houden, maar zich moeten gaan verdiepen in procestechnologie.
Vanuit die gedachte organiseerde de brancheorganisatie in juni een workshop met automatiseerders en procestechnologen uit de industrie. Met name twee aanwezige hoogleraren, prof Jan Schouten en prof Ton Backx slaagden erin om bruggen te slaan. In enkele uren tijd lukte het om gemeenschappelijke ‘business’ te vinden tussen bedrijven als Huntsman, Friesland Foods, Stork, ABB, Emerson en Endress+Hauser.
Tijdens Het Instrument kreeg het geheel een vervolg met een aantal congresonderdelen. In het ochtendseminar ‘Microfluidics, op weg naar de minifabriek’ op donderdag 2 november werden concrete aanknopingspunten zichtbaar. ‘Micronano in Food & Nutricion’ een dag later boodt ook een aantal vergezichten in hetzelfde kader.
De FHI-branche is overigens ook betrokken bij het nieuwe onderzoeksprogramma ‘Green & Smart Process Technologies’ waarvoor de Technologiestichting STW 5,5 miljoen euro beschikbaar heeft. Dit geldt komt beschikbaar voor wetenschappelijk onderzoek bij Nederlandse universiteiten onder voorwaarde dat de industrie daadwerkelijk wordt betrokken bij dat onderzoek. Inmiddels kan worden ingeschreven op projecten in het onderzoeksprogramma (zie www.stw.nl).
Zie ook: