Het Amerikaanse bedrijf Qwake heeft een virtual reality (VR) bril ontwikkeld waarmee brandweerlieden door dichte rook kunnen ‘kijken’. Hierdoor kunnen ze tot vijf keer sneller een gebouw in en weer uit zijn dan zonder de bril.
Dit kan natuurlijk mensenlevens schelen, zowel van de te redden slachtoffers als van de brandweerlieden zelf.
De bril C-Thru gebruikt een warmtecamera, toxiciteitsensoren en randdetectie om de brandweerlieden een outlinetekening van de omgeving te tonen op een augmented reality (AR) display. Extra hete plekken worden rood ingekleurd.
De bril, die is ingebouwd in een brandweerhelm, is ontstaan naar een idee van avonturier Sam Cossman die verblind werd door rook toen hij wilde afdalen in een werkende vulkaan.Bij de ontwikkeling zijn diverse brandweerlieden betrokken.