Danfoss viert 80ste verjaardag

Mads Clausen richtte tachtig jaar geleden Danfoss op, in de woonboerderij van zijn ouders in Nordborg, Denemarken. Sindsdien is het bedrijf uitgegroeid van eenmanszaak tot een toonaangevende fabrikant van energie-efficiënte en innovatieve oplossingen. Op dit moment werken er 23 000 mensen verdeeld over meer dan 100 landen. Vroeg positioneren in opkomende markten en de focus op innovatieve producten hebben bijgedragen aan deze groei.

Vanaf het begin richtte Danfoss zich op de internationale markt. In 1939 begon het bedrijf met de export naar andere Europese landen en tien jaar later werd het eerste buitenlandse verkoopkantoor in Argentinië opgericht. In de jaren ’50 breidde Danfoss uit in de Verenigde Staten en Duitsland. Danfoss was al ruim op tijd voorbereid op globalisering, met fabrieken en verkoopkantoren in Rusland en China. Nu horen deze vier landen tot de grootste markten van Danfoss.

President en CEO, Niels B. Christiansen verklaart : "Globale markten zijn onze  hoeksteen, al een lange tijd voordat iemand zelfs sprak over globalisering. Daardoor hebben we een internationale status bereikt waar we trots op kunnen zijn. We waren een van de eerste in de opkomende markten en sindsdien werken wij aan een goede relatie met onze klanten en business partners. Verder zullen we ons blijven richten op de belangrijkste markten en de BRIC-landen, te weten Brazilië, Rusland, India en China , maar besteden we ook aandacht aan nieuwe opkomende markten zoals Turkije en Indonesië, waar we al veelvuldig actief zijn."

Al vanaf Mads Clausens eerste uitvindingen heeft Danfoss zich gericht op de ontwikkeling van innovatieve producten die de behoeften van de klant vervullen. Het begon allemaal met een expansieventiel om koelsystemen te regelen, gevolgd door de ontwikkeling van één van ’s werelds eerste radiatorthermostaten en ‘ s werelds eerste in massa geproduceerde frequentieregelaars die de snelheid van elektrische motoren regelen. Nu heeft Danfoss zo’n 50 verschillende productielijnen en investeert het ongeveer 4 % van zijn omzet in nieuwe en innovatieve producten, die grote hoeveelheden energie en CO2 besparen, zoals bijvoorbeeld bij de koeling van voedsel, ventilatie, verwarming van gebouwen en snelheidsregeling van elektrische motoren.