Vanaf het voorjaar van 2007 is er in Nederland elk voorjaar één vakbeurs voor de technologiebranches van de federatie FHI.
Vanaf het voorjaar van 2007 is er in Nederland elk voorjaar één vakbeurs voor de technologiebranches van de federatie FHI. De grootste, tweejarige beurs Het Instrument verschuift in 2008 van het najaar naar het voorjaar, terwijl de beide andere – Electronics & Automation en Medisch Instrument/ZorgTotaal ook in 2007 en de daarop volgende oneven jaren in het voorjaar blijven.
FHI-directeur Kees Groeneveld is blij met de besluitvorming rond de beurzen: ‘Een jarenlang gekoesterde wens gaat in vervulling. Voor de verschillende branches elk jaar een expositiemogelijkheid, steeds in hetzelfde jaargetijde en in tijd uit de buurt van aanpalende beurzen.’ FHI constateert dat de hausse van kleinere beursjes aan het voorbijgaan is. De brancheorganisatie ziet wel een blijvende rol voor één- en tweedaagse conferenties die inhoudelijk echt iets te bieden hebben. ‘Naast Electronics & Automation, die in 2007 op 23, 24 en 25 mei draait in de Jaarbeurs, zullen we voor de branche Industriële Automatisering in diezelfde week een volkomen zelfstandige conferentie organiseren onder de oude titel FLowShow’.
Overigens ziet de federatie van technologiebranches het herstel in de groei van de marktcijfers terug in toenemende belangstelling om deel te nemen aan de collectieve marketingactiviteiten van FHI.