Geert-Jan Houben bekleedt Kivi-leerstoel Big Data Science

Prof.dr.ir. Geert-Jan Houben zal voor de periode 2015 … 2019 de Kivi Leerstoel Big Data Science bekleden. Het doel van Big Data Science is het ontwikkelen van nieuwe methoden om grote hoeveelheden gegevens te kunnen opslaan, en de complexe patronen daarin snel te kunnen vinden, analyseren en valideren. Het is een actueel onderzoeksgebied met toepassingen binnen veel ingenieursdisciplines.

De Kivi Leerstoel is bedoeld om een verbinding te leggen tussen wetenschappelijk onderzoek op de TU Delft en ingenieurs in de beroepspraktijk. De kick-off vindt plaats tijdens een speciale Kivi-bijeenkomst op 10 juni.

Geert-Jan Houben is hoogleraar Web Information Systems (WIS) bij de faculteit Elektrotechniek, Wiskunde en Informatica (EWI) van de TU Delft. Daarnaast is hij wetenschappelijk directeur van Delft Data Science (DDS), dat het Delftse onderzoek coördineert op gebied van Data Science. Houben leidt het onderzoeksprogramma Open & Online Education in de TU Delft Extension School, en is principal investigator binnen AMS, Amsterdam Institute for Advanced Metropolitan Solutions.

De Kivi Leerstoel, van het Koninklijk Instituut van Ingenieurs (Kivi) heeft een lange traditie. De leerstoel is door de TU Delft geschonken en kent steeds een periode van vier jaar van onderzoek op een bepaald vakgebied. Voor de periode 2015 … 2019 is gekozen voor onderzoek op het gebied van Big Data Science. De leerstoel zal binnen Kivi-verband verschillende aspecten van dit onderwerp onderzoeken.