Jo van Ham geeft aftrap voor Brains Award 2011

Brains Eindhoven 2011 is officieel van start gegaan. Dit is een ideeëncompetitie voor Eindhovense studenten, met als hoofdprijs de Brains Award, 6500 euro groot. Tot 11 september kunnen ideeën worden ingediend. TU/e-bestuurslid Jo van Ham gaf de aftrap.

De Brains Award, een initiatief van de gemeente Eindhoven in samenwerking met Brainport Development, wordt dit jaar voor de derde keer gehouden. Een vakjury beoordeelt alle inzendingen en let hierbij onder andere op de bruikbaarheid van het idee of product voor de inwoners van Eindhoven. Ook (ontwerp)projecten die voor de studie zijn gemaakt, kunnen worden ingediend. Naast de hoofdprijs zijn er ook twee prijzen van 5000 euro, en een publieksprijs van 2500 euro.

In de hal van het Auditorium van de TU/e staat momenteel een installatie van Atelier Vrijdag om de wedstrijd te promoten. Via een trapje kunnen mensen hun hoofd in een grote witte doos steken. Daarin  bevindt zich een caleidoscoop aan spiegels met daarop het opschrift ‘Eindeloze ideeën’ en wordt de bezoeker ook verbaal gestimuleerd.

Meer informatie is te vinden op http://www.brainseindhoven.nl/. Hier kunnen ook de ideeën worden ingediend.