Op 5 november 2009 organiseert het netwerk van Technisch Wetenschappelijk Attachés (TWA) zijn jaarlijkse conferentie. Thema dit jaar is “Robotic Technologies”. Robotica is de aanjager van de volgende technologiegolf met grote maatschappelijke en economische impact. Nieuwe roboticatoepassingen worden geïntroduceerd in huis, het ziekenhuis of op kantoor. Snel dalende prijzen en nieuwe technische mogelijkheden leiden nu al tot een toenemende vraag naar robotica
Robots worden beschouwd als een uitkomst voor de westerse vergrijzende samenleving, met kwaliteit van leven voor ogen en een dalende arbeidspool. In professionele omgevingen zoals in de zorg, in service gerichte toepassingen of in het huishouden, wereldwijd staan de innovaties op stapel. Ook in het leger en bij de politie is grote belangstelling voor robotica die onder andere gevaarlijke taken en surveillance kunnen overnemen.
Tijdens de conferentie gaan twintig vooraanstaande buitenlandse experts in op diverse technologiedoorbraken en bedrijfskansen in de mechatronica, sensortechnologie en de cognitieve wetenschappen. Zij laten zien hoe deze ontwikkelingen met succes worden toegepast in onder meer de gezondheidszorg, landbouw en openbare orde en veiligheid.
De organisatie
De organisatie van de conferentie is in handen van de EVD, SenterNovem en het innovatieprogramma PointOne. De EVD, waar de TWA’s hun thuisbasis hebben, en SenterNovem zijn agentschappen van het ministerie van Economische Zaken.
In opdracht van het ministerie van Economische Zaken heeft de EVD Technisch Wetenschappelijke Attachés (TWA’s) gestationeerd op een groot aantal Nederlandse ambassades en enkele consulaten. Het TWA-netwerk werkt proactief aan het verbeteren van het innovatievermogen in Nederland. Dit gebeurt door het koppelen van vraag en aanbod van kennis over technisch-wetenschappelijke ontwikkelingen en daaraan gerelateerde trends op het terrein van innovatief ondernemerschap in Nederland en het buitenland. De dienstverlening van TWA’s richt zich op ondernemingen en kennisinstituten in Nederland.
Lokatie: Circustheater, Den Haag.
Tijd: 5 november 9.00 uur tot 17.00 uur
Klik hier voor meer informatie en registreren
Zie ook: seminar Robotica in Nederland: op naar een maatschappelijke agenda op 6 november