Saxion participeert in ontwikkelingslaboratorium DevLab.
Dit najaar is een nieuw Acces To High Tech (ATHT) project gestart waarin Saxion Hogescholen participeert. ATHT is gekoppeld aan een initiatief van twaalf technologische MKB-ondernemers die een gemeenschappelijk ontwikkelingslaboratorium – het DevLab – hebben opgericht. Dit laboratorium is gevestigd in Eindhoven en ondersteunt de participerende bedrijven bij de vergroting van hun concurrentiekracht. In het DevLab werken ze samen aan onderzoek naar onder andere sensortechnologie en draadloze sensornetwerken.
Om kennis op te bouwen en uit te wisselen worden promovendi en afgestudeerden van universiteiten (Eindhoven, Leiden, Delft, Amsterdam) en hogescholen (Saxion, HAN, Windesheim, Fontys) ingeschakeld. HBO-lectoren coördineren het laboratorium. Er is intensieve kennisuitwisseling tussen wetenschappelijk onderzoek, hoger beroepsonderwijs en het MKB. Studenten en docenten werken in het DevLab mee aan projecten, doen nieuwe kennis op die in het onderwijs wordt verwerkt en wisselen de kennis uit met het MKB. Op die manier kan nieuwe technologie in de MKB-producten worden toegepast. Een voorbeeld van een dergelijke toepassing is een melktank, die automatisch meet of hij vol is en dan een signaal afgeeft aan degen die de tank moet komen legen.
ATHT is een door RAAK (regionale aandacht en actie voor kenniscirculatie) gesubsidieerd project. RAAK is een regeling van het Ministerie van OC&W, die stimuleert om kennisuitwisseling in regionale innovatieprogramma’s te verbeteren.
Het eerste project van ATHT was zo succesvol dat meer hogescholen in het tweede project wilden participeren.