Tijdens de Vision Expert Day praten internationale experts de bezoeker bij over visiontechnologie en CMOS-beeldsensoren, het grensvlak van sensoren, embedded vision, cameraontwerp en lenzen.
Eens in de vijf jaar organiseert Phaer de Vision Expert Day . Het bedrijf probeert daar niet de volle breedte van het visionlandschap in één dag te proppen, maar geeft de volle aandacht aan één thema dat de visiongemoederen bezighoudt. Momenteel is dat sensortechnologie, de grootste katalysator achter de dubbele groeicijfers die de visionmarkt het afgelopen jaar noteerde.
De dag vindt plaats op 26 maart, in Gent (Be).
Het aanbod is groot, en er valt dan ook veel te kiezen. Welk(e) golflengtegebied(en) wil ik bekijken? Met welke resolutie en op welke snelheid? Hoe gevoelig moet de sensor zijn? Hoeveel ruis is toegestaan? Heb ik dan CCD of CMOS nodig? En van welke fabrikant? Wat de slimste keuze is, hangt natuurlijk af van de applicatie, maar ook van een samenspel met andere componenten in het visionsysteem.
Internationale sensorspecialisten
Om zinnige antwoorden te geven op alle vragen rondom sensortechnologie, doet Phaer een beroep op de expertise van internationale specialisten in hun vakgebied. Zo zal Albert Theuwissen, voormalig TU Delft-professor en oud-Dalsaspecialist, het in zijn huidige rol als voorzitter van de International Image Sensor Society hebben over sensorruis. Welke soorten treden wanneer op? En hoe ga je ermee om? Miho Akahide van JIIA (Japan Industrial Imaging Association) zal embedded vision en sensorinterfaces toelichten zoals de nieuwe high-speed SLVS-EC-standaard van Sony. Sensorfabrikant Teledyne e2v zal uitleggen wat wordt verstaan onder True Correlated Double Sampling (CDS) en welke impact deze relatief nieuwe architectuur op de visiontoekomst zal hebben. Brain Benamati van ON Semiconductor zal de beeldsensor vervolgens in een meer holistisch licht stellen, waarbij naast technologie ook concurrentie en kostenoverwegingen aan bod komen.
Compleet beeld
Over die holistische samenhang hebben ook de Amerikaanse camerabouwer Imperx en de Duitse lenzenfabrikant Schneider Kreuznach een duidelijke mening. Zo is het volgens Nathan Cohen van Imperx essentieel dat een cameraplatform ook snel genoeg is voor de volgende generatie beeldsensoren die zich nu al aandient. En volgens lenzenspecialist Jörg Blätz wordt het er door een eveneens groeiend lenzenaanbod niet gemakkelijker op ook hier de juiste match te vinden. Waar moet je allemaal op letten, wil je de fotonen zo optimaal mogelijk op een bepaald type beeldsensor krijgen? Arnoud Darmond, standaardenbewaker van de European Machine Vision Association (EMVA), legt tot slot uit op welke manieren de hieruit gedestilleerde beeldinformatie zo goed mogelijk met de buitenwereld gedeeld kan worden.


