Vorige week werd in Rotterdam tijdens het M2M Event 2007 voor de tweede keer de M2M Award uitgereikt, dit jaar aan Tim Corben, Projectmanager Aplication Development van Yara Industrial BV uit Vlaardingen voor het Nutriox Concept . Dit concept, voor het elimineren van H2S uit afvalwater is gebaseerd op een gecontroleerde, dynamische dosering van Nutriox. De […]
Vorige week werd in Rotterdam tijdens het M2M Event 2007 voor de tweede keer de M2M Award uitgereikt, dit jaar aan Tim Corben, Projectmanager Aplication Development van Yara Industrial BV uit Vlaardingen voor het Nutriox Concept . Dit concept, voor het elimineren van H2S uit afvalwater is gebaseerd op een gecontroleerde, dynamische dosering van Nutriox.
De M2M Award staat symbool voor innovatief ondernemerschap op het gebied van Machine-to- Machine toepassingen. Uit de inzendingen nomineerde de jury twee projecten: ecoVaas en Yara Industrial, presenteerden hun M2M project op het M2M Event. Het publiek bepaalde voor 50% wie uiteindelijk de Award in ontvangst mocht nemen. De Award werd uitgereikt door prof.dr.ir. Nico Baken van de TU Delft.
Volgens de jury heeft Yara uitstekend ingespeeld op de mogelijkheden van machine to machine technologie met zijn doseeroplossing maar daarnaast ook laten zien dat deze innovatieve toepassing een positieve bijdrage levert aan het bedrijfsresultaat. Verder heeft Yara een geïntegreerd systeem ontwikkeld waarbij de data niet alleen kan worden opgehaald maar er kan ook directe communicatie met de tank worden opgebouwd. De M2M oplossing omvat de integratie van sensoren, communicatie apparatuur, mobiele (data) netwerken en applicatiesoftware.
Enige kritiek had de jury ook, namelijk dat Yara zijn oplossing erg beschermt door proprietary software te gebruiken. De jury hoopt dat Yara zijn architectuur in een open omgeving verder ontwikkelt.
Vazenautomaat
Op de tweede plaats eindigde ecoVaas een bedrijf dat zich specifiek richt op de eindgebruiker "zorginstellingen" die te maken hebben met bezoekers die boeketten bloemen voor patiënten meenemen. De vazenautomaten werken autonoom en worden via M2M-technologie beheerd door ecoVaas. Ze staan via GSM-netwerken in verbinding met de ecoVaas backoffice. Zo kan ecoVaas onderhoud en het bijvullen van vazen inplannen.
M2M Event
Sinds 2005 wordt het M2M Congres georganiseerd als ontmoetingsplaats voor eindgebruikers, producenten en toeleveranciers. Naast business cases, workshops en de M2M Award worden technology tracks georganiseerd voor de deelnemers die dieper willen graven in de technologie achter de toepassingen. Naast de gebruikelijke congresbezoekers waren dit jaar ook HBO/WO studenten aanwezig. Zij volgden een masterclass over M2M technologie en de praktijk.
Studenten van de Hogeschool Amsterdam, Arnhem, Groningen, Utrecht, Den Haag, Zwolle, Windesheim, Fomtys, Inholland, en de Universiteiten van Delft en Twente moesten in de masterclass zelf met nieuwe ideeën komen voor M2M toepassingen.