De Duitse bedrijven Vipa GmbH en Wieland Electric GmbH gaan samenwerken op het gebied van machineveiligheid. Vanaf nu combineert Vipa de eigen besturingssystemen met de safety-technologie van Wieland.
Met de veiligheidsbesturing van Wieland is het mogelijk om een veilige implementatie tussen sensor en actuator uit te voeren. De connectie met de Vipa-producten wordt gemaakt via Profibus en Profinet interfaces die het mogelijk maken om de signaalstatus van veiligheidsingangen en uitgangen als variabelen uit te wisselen. De overdracht van systeem- en procesgegevens vindt plaats in twee richtingen tussen de Vipa PLC en het veiligheidssysteem van Wieland. Geïntegreerde veiligheidsoplossingen zijn nu dus mogelijk in de standaard Vipa-systemen.
Besturingssystemen van Vipa en de veiligheidstechnologie van Wieland – samen een krachtig team.
Inmiddels zijn bij Vipa Nederland ook al de eerste Wieland safety PLC’s gekoppeld aan de Vipa PLC’s en HMI touch panelen.


