Hagemeyer en Rexel bundelen krachten

Rexel en Hagemeyer, twee organisaties in de Nederlandse distributiemarkt voor elektrotechnische materialen, hebben de krachten gebundeld. Met de integratie van Rexel en Hagemeyer is een nieuwe organisatie ontstaan die zich met drie formules toelegt op de distributie van elektrotechnische materialen.

Waar Rexel zich volledig richt op lokaal en regionaal werkende installateurs en facilitaire dienstverleners, concentreert Hagemeyer Nederland zich op internationaal, nationaal en regionaal werkende installatiebedrijven. Aan deze twee marktsegmenten wordt Onexis toegevoegd. Deze derde tak van de nieuwe organisatie legt zich volledig toe op industriële klanten.

Direct voordeel 

"De bundeling van inkoopkracht, logistieke kennis, geografische aanwezigheid en bovenal marktkennis bieden direct voordeel voor alle klanten", vertelt Yves Pétin, directievoorzitter van de geïntegreerde organisatie die vanuit de nieuwe locatie in Gouda opereert. "Achter de schermen zijn de staf- en supportfuncties van Rexel en Hagemeyer samengevoegd tot een sterk bedrijf dat de drie operationele formules in ICT, logistiek, finance, marketing en HR efficiënt ondersteunt."

Klanten van Rexel en Hagemeyer blijven zaken doen met de voor hen bekende serviceorganisaties. Daarnaast worden er specifieke Customer Service Centers gecreëerd om de verschillende markten optimaal te kunnen bedienen.

Lokaal: Rexel

Rexel richt zich op het bedienen van lokaal en regionaal opererende installateurs en facilitaire dienstverleners. Het netwerk breidt zich uit van 17 naar 22 locaties.  Lokale adviseurs in binnen- en buitendienst worden ondersteund door regionale Customer Service Centers om maximale bereikbaarheid te kunnen garanderen.

Regionaal en (inter)nationaal: Hagemeyer Nederland

Hagemeyer Nederland richt zich op internationaal, nationaal en regionaal werkende installatiebedrijven. Onderscheidend is Hagemeyer Assemblage Services: ondersteuning op het gebied van ontwerp, technische ondersteuning en prefab van schakel- en verdeelinrichtingen. Speciaal voor de (inter)nationaal georganiseerde installatiebedrijven heeft Hagemeyer Nederland multidisciplinaire teams samengesteld. Deze teams richten zich op de volledige bouwcyclus en nemen indien gewenst het logistieke management in complexe projecten op zich.

.

Industrieel: Onexis

Nieuw in de marktbenadering is Onexis. Deze formule concentreert zich volledig op industriële klanten. Dit kunnen proces- en maakindustrieën zijn, engineering procurement contractors en producenten van apparatuur en schakelpanelen. Een team van Key Account Managers denkt mee in de ontwikkeling van nieuwe technieken en het realiseren van een zo gunstig mogelijke Total Cost of Ownership.