De 22e editie van de Precisiebeurs komt eraan

De vraag naar hightech producten blijft groeien, waardoor ook de ontwikkelingen en innovaties rondom precisietechnologie versnellen. De realisatie ervan vraagt om specialisatie op verschillende gebieden, maar ook om samenwerking en kennisdeling. De Precisiebeurs nodigt dan ook de gehele precisietechnologie waardeketen uit.

Tags:
banner precisiebeurs

De 22e editie van de beurs, georganiseerd door Mikrocentrum, vindt op 15 en 16 november plaats in de Brabanthallen in ’s-Hertogenbosch .

Volgens de organisator is de hightech-sector verantwoordelijk voor 50% van alle R&D-investeringen in Nederland met een exportwaarde van zo’n 22 miljard. De vraag naar hightech producten blijft voorts groeien, waardoor ook de ontwikkelingen en innovaties rondom precisietechnologie versnellen. ‘De realisatie ervan vraagt om specialisatie op verschillende gebieden, maar ook om samenwerking en kennisdeling.’

Op de Precisiebeurs komen jaarlijks professionals uit de sector, onderwijsinstellingen, overheidsinstanties, technische universiteiten en incubatorprogramma’s bijeen om samen te werken aan de toekomst om te kunnen blijven voldoen aan de toenemende vraag naar precisie. Programmamanager Bart Kooijmans. “We zien dit jaar niet alleen groei in het aantal exposanten maar ook in het aantal brancheverenigingen. De Precisiebeurs is als het ware een katalysator voor de hightech industrie.”

325 exposanten en 50 inspiratiesessies

De exposanten zijn gespecialiseerd in gebieden als mechatronische engineering & systemen, metrologie, vacuüm & clean, microbewerking & motion, laser & fotonica en productie voor hoge precisie. In de 50 inspiratiesessies kunnen bezoekers kennismaken met verschillende internationale bedrijven en experts. Een van de al bevestigde keynotesprekers is Cor Ottens, System Architect bij ASML. In zijn keynote belicht hij zijn visie op Optometronics DUV.

Netwerkarena met live stage

De Netwerkarena herbergt 25 netwerkorganisaties. Ook zijn er live radio uitzendingen van BNR Nieuwsradio, korte presentaties, workshops, award uitreikingen en paneldiscussies. Enkele highlights: de lancering van het eerste exemplaar van PIT magazine, de uitreiking van de Ir. Davidson Award en de Wim van der Hoek Award door DSPE, pitches door jong talenten (PhD-ers, studententeams en start-ups) waarin zij hun projecten uitlichten, een paneldiscussie verzorgd door het Mikrocentrum High Tech Platform in samenwerking met DSPE en een workshop door PhotonicNL.

Speciale aandacht voor AM for Precision

Deze editie staat AM for Precision als speciaal thema in de spotlights. Zo is er een AM for Precision themaplein waar 14 Additive Manufacturing specialisten hun toepassingen presenteren. En in het lezingenprogramma is er een volledige lezingentrack gewijd aan deze additieve technologieën die ingezet worden voor de vervaardiging van eindproducten.

Big Science meets hightech

Sinds 2012 zorgt ILOnet dat de grote wetenschappelijke programma’s, onder de noemer Big Science, ruim vertegenwoordigd zijn op de Precisiebeurs. Naast aanwezigheid in de Netwerkarena, verzorgen enkele van deze programma’s ook dit jaar weer lezingen waarin bezoekers op de hoogte worden gebracht van de vorderingen, de plannen en inkoopbehoeftes van deze grote internationale projecten. Onder meer de Einstein Telescope, Esa, Cern, Differ en Iter zijn vertegenwoordigd. 

Meer informatie en aanmelden via precisiebeurs.nl

Tags:
Contactgegevens
AdresDe Run 1115
Postcode en plaats
5503 LB Veldhoven
Meer informatieInformatie aanvragen

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *